תערוכת זכוכית בגני קיו שבלונדון לאמן הזכוכית דייל צ'יהולי

גני קיו (Kew Gardens) שבלונדון נחשבים לגנים הבוטניים המפורסמים ביותר לא רק בעיר, אלא בכל הממלכה המאוחדת בפרט ובעולם כולו בכלל. אם אתם מתכננים טיול ללונדון, ואתם אוהבים לשלב בטיולים שלכם ביקור בפארקים או בגנים, אין ספק שביקור בגני קיו הוא בגדר חובה עבורכם.

עכשיו, עם פתיחת תערוכת הזכוכית של אמן הזכוכית האמריקאי המפורסם דייל צ'יהולי, יש לכם עוד סיבה מצוינת להגיע לגני קיו אם אתם בעיר עד אוקטובר 2019.

בזכות התערוכה, שנקראת "צ'יהולי בקיו: הרהורים על הטבע", הגנים, שהם יפהפיים גם בלי שום תוספת או תערוכה, מקבלים פן אמנותי נוסף ומדהים של עבודת זכוכית אשר מקשטת את הגנים ומוסיפה להם גוון אמנותי מרשים ומיוחד. התוצאה היא נוף פסטורלי, מרשים ויפהפה, וכמובן תמונות פוטוגניות ומדהימות שיביאו לכם המון לייקים ותגובות אם אתם אוהבים להעלות תמונות לאינסטגרם או להשוויץ במקומות יפים בחשבון הפייסבוק שלכם.

Dale Chihuly, Cattails and Copper Birch Reeds, 2015, Royal Botanic Gardens, Kew, London
Dale Chihuly, Cattails and Copper Birch Reeds, 2015, Royal Botanic Gardens, Kew, London

השילוב של העבודה הזוהרת והמרשימה של צ'יהולי על הרקע הגנים המטופחים והמפורסמים של גניו קיו הם ללא ספק מראה מרשים, בו האמנות מתחברת באופן הרמוני וטבעי עם הטבע ובעצם הופכים את הגנים לגלריה פתוחה וגדולה. העבודות שיצר צ'יהולי פזורות ברחבי הגנים, לכן אני ממליצה בחום לא לפספס שום יצירה בדרך, ואם אתם מגיעים בשעות הלילה, כל העבודות הופכות להיות מוארות, מה שמעניק ליצירות מראה שונה וקסום עוד יותר, לכן כדאי להגיע לקראת שעות הערב כדי ליהנות מכל העולמות.

קצת על גני קיו

גני קיו או בשמם המלא הגנים הבוטניים המלכותיים בקיו, הוקמו בשנת 1759 והם הוכתרו כאתר מורשת של אונסק"ו. הם נחשבים בתור יעד תיירות ואטרקציית חובה בלונדון, ממש כמו בתי הפרלמנט או כיכר טרפלגר, כאשר כל שנה מבקרים בגנים יותר ממיליון מבקרים.

מלבד תערוכת האמנות המרשימה של דייל צ'יהולי המקשטת את הנוף הצבעוני של הגנים, יש כאן לא מעט אטרקציות הראויות לציון – כמו בניין הדקלים, בנק הזרעים הגדול בעולם, מבחר עצום של חממות, אוסף צמחייה שנחשב לעצום בכל העולם, ספרייה המוקדשת לבוטניקה ועוד.

Opal and Amber Tower (detail), 2018, Royal Botanic Gardens, Kew, London
Opal and Amber Tower (detail), 2018, Royal Botanic Gardens, Kew, London

כמה דברים שחשוב לדעת על התערוכה

מתי?

מה- 13 באפריל עד ה- 27 באוקטובר 2019.

שעות פתיחה?

פתוח כל יום מהשעה 10:00, ונסגר בשעה 18:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:00).

כמה עולה?

התערוכה נכללת בכרטיס הכניסה לגני קיו. כרטיס למבוגר עולה 16.50 ליש"ט (ללא תרומה) וכרטיס לילד (גיל 4-16) עולה 4.50 ליש"ט. ילד מתחת לגיל 4 נכנס ללא עלות.

כתובת:

Richmond TW9 3AB

איך מגיעים?

ב- Underground קו Bakerloo (חום), יש לרדת בתחנת: Kew Gardens Station והיא נמצאת כ- 500 מטר הליכה מ- Victoria Gate – כ- 50 דקות

אתר הגנים

Dale Chihuly, Summer Sun, 2010, Royal Botanic Gardens, Kew, London
Dale Chihuly, Summer Sun, 2010, Royal Botanic Gardens, Kew, London