פעם, כשהיו אומרים לנו ש"הולכים למוזיאון", היינו מדמיינים מקום רציני עם שלטים של "נא לשמור על השקט" ואולמות ענקיים עם מוצגים שמוערכים במאות אלפי דולרים. וכיום, המוזיאונים הפכו ליותר חוויתיים, אינטראקטיביים ומניעים לפעולה.

מוזיאון, לפי ההגדרה שלו, מקום בו מרוכזים אוספים או מוצגים בתחום מסויים ואפילו ממספר תחומים, וזה בדיוק מה שתוכלו למצא במוזאונים הבאים שנמצאים על שדרת הוליווד ומשלבים היסטוריה ותוכן עם המון חוויות שמתאימות לכל גיל.

חשוב לזכור שלכל מוזיאון יש שעות סגירה משלו שתלויות גם ביום בשבוע, ושלא כל המוזיאונים עובדים בכל הימים ולכן יש לבדוק לפני ההגעה אליהם. בסוף הכתבה תוכלו למצא מפה ובה סדר המוזיאונים לפי שעות הסגירה וגם מספר המלצות למקומות שווים להפסקת אוכל בין כל המוזיאונים.

מוזיאון המוות Museum of Death

מוזיאון המוות הוקם בשנת 1995 מתוך גישה כי עד כה השיח על המוות היה טאבו, וכי יש חור גדול בהשכלה בכל הנוגע לנושא זה ו"אם כולנו הולכים למות, אז למה אנחנו לא מדברים על זה?". במוזיאון זה תוכלו למצוא מוצגים מגוונים הכוללים "חדרי עבודה" של רוצחים סדרתיים, תשמישי קבורה עתיקים, ציוד של אנשי קבורה, תמונות מזירות פשע ומחקירות, פוחלצים של חיות ועוד מוצגים רבים, כולם אותנטיים וקשורים למוות בצורות כאלו ואחרות.

אין הגבלת גיל בכניסה, אך ישנם מוצגים גרפיים שאולי אינם מתאימים לילדים צעירים, כך שמומלץ לשקול האם להגיע למוזיאון עם ילדים, וילדים לא יכולים להיכנס למוזיאון ללא ליווי של אחד מההורים. למוזיאון זה אי אפשר להכניס מכשירים סלולריים ומצלמות מכיוון שהצילום בו אסור לחלוטין.

הההמלצה של "לא לבעלי לב חלש וקיבה רגישה" תקפה כאן לחלוטין.

מה מיוחד במוזיאון

הכל! מתי בפעם האחרונה ראיתם תמונות מחדרי נתיחה לאחר המוות, איברים פנימיים משומרים היטב בצנצנות, תיעוד מחדרי חקירות של רוצחים סדרתיים וכלי חניטה?

מחיר כניסה

$17 לאדם

שעות פעילות

ראשון עד חמישי 10:00-20:00, שישי 10:00-21:00, שבת 10:00-22:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

השקיעו כאן כשעה עד שעה וחצי

מוזיאון המוות
הכניסה חמוזיאון המוות. צילום: שרון כהנא

מוזיאון האשליות Museum of Illusions

מוזיאון האשליות הינו מתחם ובו שני חלקים – האחד, מלא בלמעלה מ- 30 ציורי קיר בתלת מימד שמעניקים חוויה ריאלסטית במיוחד עם תמונות מגוונות ומשעשעות. והשני, בית הבנוי מ- 7 חדרים שכולו הפוך לגמרי, דבר שמשחרר את הדמיון ויוצר תמונות ייחודיות. זהו מקום המתאים לכל המשפחה, וגם המבוגרים יהנו כאן.

מה מיוחד במוזיאון

הבית ההפוך מושקע מאוד, בכללי, זהו מוזיאון שאנחנו לא מכירים כמוהו בישראל.

האפשרות להיעזר בצלם מקצועי מהצוות שהולך איתכם ומוציא לכם את התמונות השוות ביותר זה אכן יתרון.

מחיר כניסה

תוכלו להחליט האם אתם רוצים להיכנס רק לאחד משני המתחמים או לשניהם, ולשלם בהתאם.

למתחם התלת מימד או למתחם הבית ההפוך תשלמו $25 למבוגר, $12 לילדים בגילאים 6 עד 12 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 5.

לחבילה הכוללת את שני המתחמים תשלמו $40 למבוגר, $20 לילדים בגילאים 6 עד 12 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 5.

חבילת ה- V.I.P כוללת הכוללת צלם אישי כולל התמונות, ללא עמידה בתורים, והפתעות נוספות, בעלות של $100 לאדם אחד ו-$130 לשני אנשים.

בנוסף, ישנן הנחות נוספות אותן תוכלו למצא באתר, התלויות בכמות הכרטיסים אותם אתם רוכשים.

שעות פעילות

כל ימות השבוע 10:00-00:00, כניסה אחרונה בשעה 23:30

כמה זמן להקדיש למוזיאון

הזמן הממוצע במוזיאון זה הוא כשעה

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Museum Of Illusions (@museumofillusions.la) on

מוזיאון הסלפי Museum of Selfies

ומנם המוזיאון נקרא "מוזיאון הסלפי", אבל הוא פחות מוזיאון ויותר מתחם עם חדרים מגניבים לצילומים מיוחדים שישדרגו לכם את התמונות מהטיול לארצות הברית. מחדרים מלאים באביזרים, דרך ציורי תלת מימד ועד לחדרים הפוכים – כאן תוכלו למצא כל מה שאתם צריכים על מנת ליצור את החוויה המושלמת, לתמונה המושלמת. בין החדרים תוכלו לראות מוצגים של אמני אשליות אופטיות בעלי שם עולמי, תמונות סלפי מפורסמות עם הסיפורים שעומדים מאחוריהן ותוכלו ללמוד קצת יותר על המושג "סלפי". ואם בטעות אין לכם מקל סלפי בתיק, כאן תוכלו להשאיל אחד או לקנות כזה בחנות המזכרות.

מה מיוחד במוזיאון

חלק מהחדרים מרשימים מאוד ומהווים חוויה שונה מהמוזיאונים שאנו רגילים אליהם

מחיר כניסה

$25 למבוגר, $20 לילדים בגילאים 6 עד 12 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 5.

שעות פעילות

ראשון עד חמישי 10:00-22:00, שישי – שבת 10:00-00:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

הזמן הממוצע במוזיאון זה הוא כשעה

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Museum of Selfies (@themuseumofselfies) on

מוזיאון השעווה Hollywood Wax Museum

במוזיאון השעווה של הוליווד (שנמצא לא רחוק ממוזיאון מאדאם טוסו) תוכלו למצוא עשרות ואף מאות דמויות של כוכבים שעיצבו את תעשיית הבידור לאורך העשורים האחרונים משלל תחומי הבידור, העשויים משעווה. במוזיאון זה תסתובבו בין הדמויות, תשתמשו באביזרים, תחפושות ותלבושות וכמובן שגם תצטלמו עם הכוכבים שאתם הכי אוהבים בשלל פוזות וסיטואציות.

מחיר כניסה

$25.99 למבוגר, $15.99 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 3.

ניתן גם לרכוש כרטיס כניסה המשלב את מוזיאון השעווה, מוזיאון ריפלי ומוזיאון שיאי גינס וכניסה תעלה $35.99 למבוגר, $19.99 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 3.

שעות פעילות

ראשון עד חמישי 09:00-00:00, שישי – שבת 09:00-01:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

הזמן הממוצע שאנשים מבלים במקום הוא בין שעה לשעתיים

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jess (@msjesset) on

מוזיאון השיאים של גינס Guinness World Records Museum

מהאיש הגבוה בעולם ועד ללימבו הנמוך שבוצע, מוזיאון השיאים של גינס מציג שיאים עולמיים משלל תחומים, מרשימים וביזאריים, ואת הסיפורים שמאחוריהם. המוזיאון בנוי מאולמות תצוגה המספרים על השיאים בדרכים מגוונות כגון באמצעות משחקים אינטראקטיביים, המחשות, הדמיות וידאו, מוצגים אותנטיים ועוד. ישנם חלקים במוזיאון עם לא מעט קריאה באנגלית, אבל אל תיתנו לזה לעצור אתכם.

מה מיוחד במוזיאון

ישנם כמה שיאים עולם מוזרים בהחלט

מחיר כניסה

$25.99 למבוגר, $15.99 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 4.

ניתן גם לרכוש כרטיס כניסה המשלב את מוזיאון שיאי גינס, מוזיאון השעווה ומוזיאון ריפלי וכניסה תעלה $35.99 למבוגר, $19.99 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 4.

שעות פעילות

ראשון עד חמישי 09:00-00:00, שישי-שבת 09:00-01:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

מומלץ להשקיע כאן בין שעה לשעתיים

Guinness World Records Museum
Guinness World Records Museum. צילום מתוך עמוד הפייסבוק

מוזיאון ריפלי Ripley's Believe It or Not

מוזיאון ריפלי, או בשמו המלא "ריפלי תאמינו או לא", מאגד בתוכו אוסף של פריטים נדירים וביזאריים מכל רחבי העולם, אשר נאספו על ידי רוברט לירוי ריפלי, שהיה מאייר אמריקאי, יזם ואנתרופולוג חובבן. ריפחי נהג לטייל בעולם ולהציג תופעות ועובדות משונות שמצא בפינתו "ריפלי תאמינו או לא!" בעיתונות, ברדיו ובתוכניות הטלוויזיה. הנושאים שריפלי הציג באיוריו ובטקסטים הנלווים היו מגוונים ביותר וביניהם ניתן למצוא מידע מעולם הספורט, עובדות על אתרים אקזוטים ותגליות על אנשים שונים ברחבי העולם.

המוזיאון נוסד בשנת 1992 ובתוך המתחם בעל 15 הגלריות תוכלו למצא למעלה מ- 300 מוצגים מרהיבים, מסקרנים והזויים לכל הדעות, המוצגים בצורה ויזואלית, אך בכדי להבין את מה שהעין רואה יש צורך בלקרא לא מעט הסברים באנגלית. כאן תוכלו לצלם תמונות סטילס אך ישנו איסור על צילום וידאו.

מחיר כניסה

$26 למבוגר, $15 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 3.

ניתן גם לרכוש כרטיס כניסה המשלב את מוזיאון ריפלי, מוזיאון שיאי גינס ומוזיאון השעווה וכניסה תעלה $36 למבוגר, $19.90 לילדים בגילאים 4 עד 11 וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל 3.

שעות פעילות

בכל ימות השבוע בשעות 10:00-00:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

הזמן הממוצע הוא בין שעה לשעתיים

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ria Cruz (@yda_28) on

מוזיאון הוליווד The Hollywood Museum

מוזיאון הוליווד הוא המוזיאון הטוב ביותר לדעתי. המוזיאון מציג את הקסם של הוליווד מתחילת תעשיית הקולנוע, עוד בימי הסרטים האילמים עם תלבושות מקוריות מהסרטים הכי גדולים שעיצבו את הוליווד, חדרי איפור שלמים של הכוכבות הגדולות של שנות ה- 50 וה- 60, ציוד צילום שכבר מזמן עבר מן העולם, ניחוח של נוסטלגיה והרגשה של יקום מקביל – את כל אלו ועוד כל כך הרבה תוכלו למצוא כאן.

במקור, הבניין היה בבעלותו של מקס פקטור, ה-מאפר של הוליווד, בה' הידיעה, שיצר סטנדרט איפור הקיים עד עצם היום הזה. מקס פקטור נחשב לאבי האיפור המודרני ולא מעט מהמוצגים שייכים לאוסף הפרטי שלו.

מדובר בארבע קומות של ההיסטוריה ההוליוודית עם יותר מ- 10,000 פריטים – החל מאביזרים, דרך תמונות נדירות, סיפורים ואפילו אולמות שלמים המוקדשים למרלין מונרו. חלק מן ההיסטוריה המוצגת המוזיאון כוללת אייקונים אמריקאים שלא בהכרח מוכרים לקהל הישראל, ובכל זאת כל אחד יכול למצוא לעצמו משהו שיעניין וידבר אליו בתוך הבניין המופלא הזה. הצילום כאן מותר בשמחה, אך רק לשימוש עצמי (ולכן חצובות וציוד מקצועי נוסף אסורים). תמיד מציגות במוזיאון תצוגות שונות ומתחלפות, ומומלץ לעקוב באתר של המוזיאון בתאריכי התצוגות לפי נושאים או אישים.

מה מיוחד במוזיאון

במוזיאון אולם המקרין סרטים ישנים ומספר את הסיפור מאחורי כל אחד מהם.

מחיר כניסה

$15 לאדם, $12 לאחר הנחת סטודנט ולאזרחים ותיקים מעל גיל 65 ו-$5 לילדים מתחת לגיל 5.

ניתן להזמין סיור מודרך בתוך המוזיאון, אך יש צריך לתאם זאת מול המוזיאון לפחות שבועיים מראש ויש לשלם 50% מעלות הכרטיס שלא ניתן לקבל בחזרה במקרים של ביטול.

שעות פעילות

רביעי עד ראשון 10:00-17:00, סגור בימים שני ושלישי

כמה זמן להקדיש למוזיאון

בכדי לספוג את כל היופי והקסם של המקום צריך לפחות שעתיים וחצי, אם לא יותר.

מוזיאון הוליווד. צילום: שרון כהנא

מוזיאון מאדאם טוסו Madame Tussaud

במוזיאון השעווה המפורסם מאדאם טוסו שבשדרת הכוכבים של הוליווד, תמצאו את בובות השעווה של כוכבי הקולנוע, הטלוויזיה, המוזיקה ודמויות נוספות ממגוון תחומי החיים כמו פוליטיקה, אומנות ושאר דמויות היסטוריות שאת שמם של חלקם פגשתם כבר בחוץ על גבי המדרכות. בתוך המוזיאון מגוון מתחמים וכל אחד בנושא מרכזי אחר. על הסטים של סרטי קולנוע מפורסמים תוכלו להתלבש בתלבושות של הדמויות מהסרט ולהצטלם עם כוכבי השעווה ששיחקו בהם.

במאדאם טוסו תמצאו למעלה מ- 100 פסלי שעווה של הסלבריטאים והדמויות האהובות מהעבר וההווה ורבים מהפסלים תוכלו למצוא אך ורק במאדאם טוסו הוליווד. מצלמה תהיה שם חברתכם הטובה ביותר ואין שום מניעה על סוג המצלמה ו/או מקלות סלפי.

מה מיוחד במוזיאון

במוזיאון ישנם מספר מתחמים שכל אחד עוסק בנושא מסויים, כגון מתחם סרטי אימה, מתחם דמויות פופ אייקוניות או מתחם שנות ה- 90 בו תוכלו למצא את כל הדמויות שעיצבו את שנתון זה. המתחם הכי חדש של המוזיאון הוא מתחם מציאות מדומה בה קבוצה מצומצמת של אנשים מקבלת ציוד מתקדם ביותר ומשימות שעליהם לבצע, וכל זה עם משקפי מציאות מדומה – בהחלט חוויה אמיתית. בגלל שמתחם זה עוד בצעדיו הראשונים, לא ניתן לרכוש אליו כרטיסים מראש, אלא רק בקופות לפי ביקוש.

יש אפשרות לשלם תוספת ולקבל צלם מקצועי שעוקב אחריכם לכל מקום ומצלם אתכם.

מחיר כניסה

קניית כרטיס דרך אתר האינטרנט של המוזיאון תחסוך לכם לא מעט כסף לעומת רכישת הכרטיס בקופות –

על כרטיס סטנדרטי (Standard) תשלמו באתר $19.99 למבוגר (מעל גיל 13) במקום $30.95 בקופות, על כרטיס כניסה בשעה מאוחרת (Late night) המאפשר כניסה החל מהשעה 17:00 תשלמו באתר $16.99 למבוגר במקום $30.95 בקופות ועל כרטיס "ללא הגבלה" (Unlimited) המקנה לכם כניסה, מזכרת שעווה אישית ותמונת מזכרת אחת תשלמו באתר $29.99 למבוגר במקום $64.95 בקופות.

בנוסף, ישנם מגוון רחב של סוגי כרטיסים עם שילובים לאטרציות שונות.

שעות פעילות

שעות הפעילות נתונים לשינויים בעקבות אירועים שונים, ולכן מומלץ לבדוק באתר את לוח השנה עם שעות הפעילות הספציפיים.

בדרך כלל – ראשון עד חמישי 10:00-20:00, שישי 10:00-22:00, שבת 10:00-18:00

כמה זמן להקדיש למוזיאון

אם לא תעצרו לתמונה עם כל תמונה, יקח לכם כשעה וחצי-שעתיים

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madame Tussauds Hollywood (@tussaudsla) on

 

שימו לב, כי אמנם המרחק הגיאוגרפי על השדרה בין שני המוזיאונים הקיצוניים ביותר (מוזיאון המוות ומדאם טוסו) הוא קצת פחות מ- 2 ק"מ, אבל גם בכל מוזיאון צפויה לכם לא מעט הליכה, כך שכדאי לבא מוכנים לכך מבחינת נעליים נוחות וביגוד מתאים.