רציף הדייגים 39. בהמשך תראו את כלבי הים. צילום מתוך: c1038.r38.cf3.rackcdn.com
רציף הדייגים 39. בהמשך תראו את כלבי הים. צילום מתוך: c1038.r38.cf3.rackcdn.com

באחת מטיסות העבודה ללוס אנג'לס, החלטנו לנצל את ההזדמנות ונסענו לסן פרנסיסקו. המשכנו מיד אחרי שנחתנו בשדה התעופה הבינלאומי LAX של לוס אנג'לס בטיסת המשך של שעה לסן פרנסיסקו. כבר מהארץ שכרנו רכב שחיכה לנו בשדה של סן פרנסיסקו. לפי הבדיקה שערכנו המחיר הזול ביותר היה דרך חברת אלאמו Alamo (כ- $200 ל- 3 ימים), המחיר כלל את כל הביטוחים (חובה +מקיף), קיבלנו את מיכל הדלק מלא והתבקשנו להחזירו מלא. הכביש שמחבר בן סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס נקרא כביש 1 והוא נחשב לאחת הדרכים היפות ביותר בעולם. את הנסיעה בכביש כדאי לעשות מכיוון סן פרנסיסקו לכיוון לוס אנג'לס מפני שהנסיעה בצד ימין של הכביש מאפשר את התצפית הטובה ביותר על הנוף לאורך כל הדרך.

רציף הדייגים 39 – Fisherman's Wharf

משדה התעופה של סן פרנסיסקו, SFO, נסענו ישר ל- Fisherman's Wharf שהוא רציף הדייגים. טיילנו ברגל לאורך הרציפים ונתקלנו בהרבה מאוד אטרקציות כמו מופעים נחמדים, מסעדות, חנויות מזכרות, חנויות דגים. אחת האטרקציות התיירותיות של העיר – אך בהחלט חיה ומעניינת. במזח 39, Pier 39, ניתן לצפות על הרבה מאוד אריות ים השוכבים לאורך המזח.

כלא אלקטרז – Alcatraz

כלא אלקטרז. צילום: נטלי שוסטר
כלא אלקטרז. צילום: נטלי שוסטר

מרציף 33 יוצאת מעבורת שמפליגה לכלא אלקטרז. רצוי להזמין את הכרטיסים מראש באתר www.alcatrazcruises.com. מחיר למבוגר $28 ומחיר לילד $17. המחיר כולל את השיט במעבורת לכלא וכניסה לסיור בכלא המפורסם – אלקטרז. תקבלו שם אזניות לסיור קולי מודרך בכלא. ניתן להשאר באי כאוות נפשכם ולעלות חזרה על מעבורת שיוצאת מהאי כל חצי שעה. ישנן מעבורות שעושות סיבוב ליד האי עם הכלא וחוזרות חזרה בעלות סמלית של $24 לאדם מבוגר ו- $16 לילד. המחיר כולל שיט בבמעבורת סביב האי ומתחת לגשר הזהב תוך הסבר של מדריך על ההיסטוריה של סן פרנסיסקו ושל הכלא.

גשר הזהב – The Golden Gate

גשר הזהב המפורסם. צילום מתוך: benschsworld.files.wordpress.com
גשר הזהב המפורסם. צילום מתוך: benschsworld.files.wordpress.com

משם המשכנו לנסוע לכיוון גשר הזהב. ניתן לראות אותו כבר מרציף הדייגים. עלינו למעלה בכביש, לכיוון כביש 101. לפני הכניסה לכביש יש נקודת תצפית שבה ניתן לעצור על מנת להצטלם ולהתפעל מהגשר. הדרך אל הגשר יפה ועוברת בין יערות לאזורי מגורים עם נוף מדהים. לאחר אין ספור תמונות ליד הגשר המשכנו לכיוון איזור הנורת' ביץ' – North Beach. בדרך כדי להגיע לשכונה, עברנו ברחוב לומברד, הרחוב המפותל ביותר בעולם. הרחוב מוכר מסרטים שונים, צורתו דומה לאות S וכניסה אליו היא מרחוב הייד. אם רוצים להצטלם בכניסה לרחוב ניתן לחנות באחד הרחובות הקרובים. ברחוב הייד עוברות חשמליות רבות ועוצרות ממש ליד הרחוב על מנת לאפשר לאנשים להצטלם.

החוף הצפוני – North Beach

איזור הנורת' ביץ' הוא איזור מלא בפאבים, בתי קפה, מסעדות, הופעות חיות וניתן לבלות שם ערב נחמד. רוב מקומות הבילוי הליליים נמצאים במפגש רחובות ברודווי וקולומבוס. היינו עייפים מדי לצאת לבלות עשינו סיבוב זריז ברכב ורק רצינו למצוא מקום ללון בו. על רחוב ברודווי מצאנו מוטל נחמד ב- $75 ללילה לשנינו. החדר היה מרווח וגדול, חניה בחינם וארוחת בוקר. היו הרבה מוטלים באיזור ופשוט נכנסנו לאחד מהם. בדרך כלל הם גם מקושרים אחד לשני ולכן אם אין מקום באחד הם יתקשרו לבדוק אם יש במקום אחר.

בבוקר התעוררנו מוקדם נסענו לאיזור היוניון סקוור. הרחוב בנוי בסגנון ויקטוריאני עתיק. האזור נחשב כמאוד יוקרתי ומתגוררים בו אנשי האופנה של העיר. לאורך הרחוב יש הרבה בתי קפה, חנויות, גלריות וירידים שבהם מוכרים דברי עתיקות. משם המשכנו ונסענו בכביש Blvd Twin Peaks לפסגת התאומים Twin Peaks. אלה 2 גבעות הגבוהות ביותר בסן פרנסיסקו ומאפשרות לראות את כל העיר מלמעלה. אומרים שזוהי התצפית הטובה ביותר על העיר. לא רחוק מהגבעות נמצא פארק שער הזהב שבהחלט שווה ביקור.

משם עלינו על כביש 1 לכיוון לוס אנגלס. כביש זה דורש תכנון מוקדם והנסיעה בו יכולה לערוך מספר ימים. מפני שהיינו קצרים בזמן את הנסיעה בכביש עשינו כחצי יום כולל עצירה במונטריי וכניסה לאחד האקווריומים המפורסמים ביותר בעולם. משם עלינו על כביש מספר 5 והמשכנו חזרה ללוס אנג'לס.