1. הגרלות וכרטיסים מוזלים בקופות התיאטרון

התור להגרלה ב- Wicked
התור להגרלה ב- Wicked. צילום מתוך: Broadway Lotto Girl’s personal collection

אם רק תהיו מוכנים לעמוד בתור מוקדם בבוקר, או לנסות את מזלכם בהגרלה, תוכלו להשיג כרטיסים במחירים זולים במיוחד של $25-40 להצגות הכי שוות בברודווי.
הכל התחיל בסוף שנות ה- 90 כש- RENT החליטו למכור את 2 השורות הראשונות באולם התחתון (Orchestra) במחיר של $20 לכל מי שהגיע לקופות התאטרון עם פתיחת הקופה, על בסיס כל הקודם זוכה.

יש 4 סוגים של כרטיסים מוזלים:

  • הגרלה – מתבצעת בין שעתיים לשעתיים וחצי לפני ההופעה, לרוב הכרטיסים הם בשורות הראשונות.
  • Rush Tickets – כרטיסים על בסיס כל הקודם זוכה עם פתיחת הקופות.
  • כרטיסי סטודנטים – בד"כ עם פתיחת הקופות על בסיס כל הקודם זוכה, אך רק עם הצגת כרטיס סטודנט. ישנן הצגות שהמכירה מתבצעת שעה-שעתיים לפני ההצגה.
  • כרטיסים בעמידה – ישנן הצגות שמציעות כרטיסים בעמידה כשאר ההצגה נמכרה לחלוטין, כשעתיים לפני ההצגה.

ואיך יודעים לאיזה הצגה יש הנחה ואיזה סוג? ישנם מספר אתרים שבהם יש את המידע. אני אוהבת להשתמש בשני אתרים מאוד נוחים:

הראשון נקרא Broadway for Broke people, והוא מציג גם את מיקום האולם, גם את שעות ההצגות בכל יום (ובכל זאת שווה להתעדכן באתר של ההצגה עצמה, כי לפעמים יש שינויים), וגם את סוג ההנחה.

האתר השני הוא Playbill, סוג של 'התנ"ך של ברודווי'. באתר זה יש את כל המידע שתרצו על כל דבר שקשור להצגות בברודווי. באתר יש גם רשימה של הצגות ברודווי וגם אוף-ברודווי שיש להם כרטיסים מוזלים. רשימת ההצגות בברודווירשימת ההצגות באוף-ברודווי.

2. כרטיסים לאוף ברודווי ב- $5

Student Rush
צילום מסך מתוך Student Rush

אתר בשם Student Rush המציע כרטיסים ב- $5 לכל מיני הצגות אוף ברודווי בהתראה קצרה (באותו הבוקר או יום-יומיים לפני). האתר פועל ללא מטרת רווח, והכסף שמשלמים זה ע"מ להמשיך ולתחזק את האתר. כל העניין עובד כאשר הצגה כלשהי לא מצליחה למכור מספיק כרטיסים ליום ההופעה, היא מעבירה לאתר כמות מסוימת של כרטיסים והם מוכרים אותם ב5$. It’s a win-win situation :)
השם של האתר מטעה, מכיוון שכל אחד יכול להירשם ולא דורשים לראות תעודת סטודנט. הקץ' הוא שבשביל להירשם (בחינם כמובן), צריך חשבון PayPal. מדי פעם יש גם כרטיסים להופעות ברודווי במחיר של $20-30.

3. 'חבר מועדון' בתאטראות

30under30
Thirty under thirty כי העולם שייך לצעירים. צילום מסך מתוך: manhattantheatreclub.com/30under30/index.htm

ישנם מספר תאטראות המציעים כרטיסים מוזלים אם רק נרשמים אליהם בחינם.

Lincoln Center Theater – מציע חברות במועדון LINCTIX לכל מי שבגילאים 21-35. לאחר שנרשמים באתר, ניתן לקנות כרטיסים ב- $30 בלי לחכות בשום תור, פשוט להזמין דרך האתר והכרטיס יחכה לכם בקופות. ללינקולן סנטר יש גם את התאטרון LCT3 שהכרטיסים להצגות שם עולים $20 לכל אחד.

The Roundabout Theatre Company – מציע חברות במועדון HIPTIX לכל מי שבגילאים 18-35. אחרי שנרשמים בחינם לאתר, ניתן לקנות כרטיסים ב- $20 להפקות של התאטרון, רובן הצגות שרצות בברודווי.

Manhattan Theatre Clubs – MTC – מציעים כרטיסים במסגרת 30under30 לכל מי שמתחת לגיל 30, ב- $30.

4. הופעות חינם במהלך הקיץ בפארקים

במהלך הקיץ גם בסנטרל פארק וגם בריאנט פארק יש הופעות בחינם. בסנטרל פארק מציגים את Shakespeare In The Park. מעלים מספר הצגות של שייקספיר בחודשים יוני-אוגוסט, ואפשר או לעמוד בתור ולקבל כרטיס להצגה של הערב, או להיכנס להגרלה באינטרנט.

בבריאנט פארק מעלים בחודשים יולי-אוגוסט את Broadway In Bryant Park. בכל יום חמישי מגיעים מספר הצגות ברודווי לשיר מספר שירים מתוך ההצגות שלהם. חוויה מגניבה ומומלצת.

5. לראות את ההצגות בלונדון

הרבה מההצגות שנמצאות בברודווי התחילו את דרכן ב- West End בלונדון. חוץ מזה שאפשר לקנות כרטיסים ב- Leicester Square  במחירים מוזלים ביום של ההופעה (ממש כמו דוכן ה- TKTS בניו יורק), ישנם מספר אתרים שמציעים כרטיסים בסביבות ה- 20-30 פאונד. האתר שאני אוהבת נקרא Last Minute ויש בו מספר רב של דילים לטווח המיידי והרחוק יותר אם אתם בקטע של לתכנן נסיעה מראש. לדוגמא, ניתן לראות בלונדון את מלך האריות (שבניו יורק אין דבר כבר כרטיס מוזל להצגה זו) בסביבות – ה30 פאונד