היעד הראשון אליו רציתי להגיע בתור דיילת אוויר יותר מכל הוא – סין. כולנו יודעים שבייג'ינג של היום, רחוקה מסין עליה חולמים להגיע (סין של עובדי אדמה, פועלים, פסטיבלים, מקדשים ונופים עוצרי נשימה – פקין של פעם). אך, עם זאת, זהו מקום חדש ומרוחק, בו מעולם לא ביקרתי ושאותו חוויתי בעיקר דרך סיפוריהם של חבריי וקרובי. מאז שהתחלתי לעבוד כדיילת, הגעתי לבקר בעיר כ4 פעמים (והיד עוד נטויה), שסיפקו לי חוויות אינספור – טעמים, ריחות, שפה מוזרה לאוזן, תרבות, מזג אויר, מבנים עתיקים וייחודיים. בנוסף לכל אלה, גיליתי בכל פעם מחדש כמה עוד יש לגלות – מקדש שנעלם מהעין או סיפור עתיק שרק מחכה להתגלות.

צבעוניות סינית - צילום : דניאל קליין
צבעוניות סינית – צילום : דניאל קליין

בייג'ינג בירת סין, עיר של חדש מול ישן, של מקדשים עתיקים ומבנים ארכיטקטים מודרניים, נמצאת בחלקה הצפון מזרחי של סין, מונה היום כ- 20 מיליון תושבים, והיא נחשבת כאחת ממרכזי המסחר הגדולים בעולם. בנוסף היא משמשת כאחת הערים הנגישות ביותר לכל מקום בסין, בעלת נמל תעופה בין הגדולים בעולם, רכבות וכבישים מהירים. מאז האולימפידה בבייג'ינג בשנת 2008, ניתן להגיד שהעיר נהייתה מערבית יותר, מוכנה יותר לשינויים שמגיעים מהמערב (בעיקר ע״י הממשל למעט פייסבוק), גם מערכת התחבורה התת-קרקעית של העיר התפתחה מאוד, ואיתה גם מרכזי בילוי רבים ושונים.

מזג אויר

בקיץ, מאי – ספטמבר, מזג האוויר יכול להיות חם ואף לח מאוד, ובחורף הטמפרטורות יכולות להגיע בקלות אל מתחת האפס. מומלץ ביותר לתכנן את הטיול העירוני שלכם לפי עונות מזג האוויר העונות והמשתנות בסין.

מוניות ותחבורה

הסינים, ברובם, כמעט ואינו דובר שפה מערבית נוספת, לכן חשוב ביותר ביציאתכם מהמלון לקחת פתק מהקבלה עם שם המלון בסינית, בכדי שתוכלו להראות לנהג המונית היכן אתם שוהים. רצוי לא לקבוע מחיר מראש, אלא לבקש מונה – METER. המונית מתחילה מ- 13 יואן, וכל ק"מ עולה ב- 2.30 יואן. במידה והמלון שלכם ממוקם קרוב למטרו, כדאי לנסוע בבוקר במטרו ולחזור במונית, וככה תחסכו לכם את כל פקקי הבוקר או את פקקי אחרה"צ שמתחילים מסביבות השעה 17:00. נסיעה במטרו עולה כ- 2 יואן לאדם. כשאתם משלמים לנהג המונית, תשתדלו לא לשלם בשטרות של 100 יואן מאחר ויש מכת זיופים (במיוחד לשטרות ה- 100 יואן). נהג המונית המיומן, יחליף את השטר האמיתי שלכם בשטר מזויף ויחזיר לכם את המזויף שלו בטענה שהשטר שמסרתם לו – מזויף בעצמו. במידה ואתם חוזרים למלון עם המונית, בקשו מהנהג שיכנס לרחבת הכניסה למלון. עובדי המלון הנמצאים בכניסה ירשמו את מספר המונית עבורכם – למקרה שתצטרכו.

קניות

מנורות בחוטונגים. צילום: דניאל קליין
מנורות בחוטונגים. צילום: דניאל קליין

כמעט על הכל אפשר להתמקח בסין, במיוחד בשווקים השונים (בחנויות של רשתות גדולות אי אפשר להתמקח על מחיר). הנוסחה היא: לשלם כמה שאתם מוכנים לשלם על המוצר שאתם רואים, או במילים אחרות: להוריד 0, ולחלק לשניים (לכל דייל יש את הנוסחה שלו), זה המחיר שממנו כדאי לכם להתחיל. המוכרים הסינים תמיד מתחילים ממחירים מופרזים ולא הגיוניים. אתם רואים שאין לכם עם מי לדבר? תסתובבו ותעברו לדוכן הבא.

כסף והמרה

ניתן להוציא כסף ישירות ממכונות ATM, או להגיע מראש עם דולרים ולהחליף במלון, בבנק או בדוכן Exchange. לרוב, דוכני ה- Exchange יתנו את שער ההמרה האטרקטיבי יותר – ואלו במלונות, את השער היקר יותר עבורכם.

אינטרנט

קשה למצוא אינטרנט אלחוטי בסין, אך אם זה חשוב לכם לפני ההגעה למלון, מומלץ לוודא שהוא מרושת בווי פי בגלישה חינם. כדאי ואף רצוי, להוריד לפלאפונים החכמים VPN, אשר גם יאפשר לכם כניסה לאתרים כמו : פייסבוק, יוטיוב וכו'. תוכלו לקרוא מדריך על התחברות לפייסבוק מסין.

ויזה

בכדי להיכנס לסין, חשוב להגיע לשגרירות הסינית ולהוציא ויזת תייר. אורך הנפקת הויזה הוא כ- 4 ימי עבודה, הויזה מתאימה ל- 3 חודשים, כאשר במהלכה מותר לשהות בסין לא יותר מ- 30 יום. במידה ותכננתם טיול בסין שאורך יותר מ- 30 יום, יהיה עליכם לבקש הארכת שהייה מהמשטרה המקומית בסין, או להיכנס ולצאת מהמדינה. בין אם יש לכם רק לילה אחד בין בייג'ינג ליעד הבא, או אפילו שבוע, בייג'ינג היא עיר שתמיד תמצאו מה לעשות בה, גדולים וקטנים, בנים ובנות, וכל אחד ימשך בה למשהו אחר.

לפניכם כמה רעיונות לימי טיול עם אטרקציות שונות בעיר – וגם מחוץ לה, תוכלו לשלב את הצעות הרעיונות השונים לפי נוחיותכם ובהתאם לזמן שלכם בעיר.

יום ראשון – הגעה

סוסי ים וחיות אחרות, השוק בסין. צילום: דניאל קליין
סוסי ים וחיות אחרות, השוק בסין. צילום: דניאל קליין

לאחר התמקמות נוחה במלון, ובמידה והגעתם לעיר בשעות אחה"צ – ועדיין תרצו לנצל עוד קצת מהזמן שלכם בעיר – כדאי ללכת לעשות סיבוב באחת השדרות המרכזיות בעיר – רחוב הוואנג פו ג'ינג היוקרתי, מכיוון שרוב האטרקציות התיירותיות נסגרות בשעות אחר הצהריים המאוחרות, רחוב הוואנג פו ג'ינג פעיל רוב השבוע עד השעות המאוחרות של הלילה ויש בו המון חנויות מערביות כגון זארה, H&M ועוד, ניתן למצוא בו בשני קצוות השוק את – שוק האוכל של רחוב וואנג פו ג'ינג. בשוקי האוכל ניתן למצוא דברים כגון: שיפודי עקרב, צרצרים, ואפילו שיפודי כוכב ים על מקל! לאמיצים בלבד! כמובן תוכלו למצוא דברים אחרים לאכול שירככו את המראות הקשים כגון דים סאם, פירות ואוכל מערבי.

המלצה: לנסות להימנע מקניות ברחוב זה (ניתן למצוא הכל במחירים זולים יותר בשווקים – או אפילו במקומות אחרים מחוץ לבייג'ינג!)

יום שני – נסיעה לחומה

טיפוס לחומה ברכבל. צילום: דניאל קליין
טיפוס לחומה ברכבל. צילום: דניאל קליין

החומה התחילה להבנות במאה ה- 5 לפנה"ס עד סיומה, שחזורה, וגם שיפוצה במאה ה- 16 לספירה, מטרתה העיקרית הייתה להגן על הסינים מפני פשיטה אפשרית של המונגולים, דבר אשר התרחש מספר פעמים במהלך המאות. החומה הראשונה, אשר גם כונתה "החומה הגדולה", נבנתה לראשונה במאה ה- 5 לפנה"ס על ידי הקיסר הסיני הראשון – צ'ין שה חואנג משושלת הצ'ין העתיקה, וממנה נשארו רק שרידים מעטים, והחומה המשוחזרת שאותה אנו מכירים היום, נבנתה בסביבות המאה ה- 15 עד ה- 16 על ידי קיסרי שושלת המינג. החומה הגדולה נמשכת משאנהאיגיוואן ועד לופ נור במערב. המחקר הארכיאולוגי המקיף ביותר בנושא, נערך רק בשנת 2009, וגילה שכל ארוכה של החומה כולה, מהמזרח ועד המערב, משוחזרת ועתיקה, אורכה כ- 8,851 ק"מ, כאשר מתוכה היום עומדות אבני החומה על 6,269 ק"מ.

חומת סין הארוכה נמצאת מצפון לבייג'ינג, כבין שעה וחצי ועד שלוש שעות נסיעה (תלוי בחלק אליו נוסעים), והיא חלק חובה בטיול שלכם בסין! – ניתן לשלב עם עוד אטרקציה, באזור, פרטים בהמשך!

כמה דברים שחשוב לדעת – טרם היציאה למסע:

חומת בייג'ינג. צילום: דניאל קליין
חומת בייג'ינג. צילום: דניאל קליין
 • כדאי לצאת מהמלון בשעות הבוקר המוקדמות, מכיוון שבייג'ינג עמוסה מאוד בתחבורה בשעות הבוקר, כדאי להקדים ואף לצאת בסביבות 8:00 בבוקר מהמלון אחרי שהקדשתם זמן לארוחת הבוקר.
 • רצוי לקבוע עם הנהג מחיר מראש, ולהבהיר לו שלאורך כל הדרך יישאר צמוד אליכם, ולא יחזור למלון בלעדיכם.
 • להצטייד עם בגדים נוחים לטיפוס מדרגות החומה, מים, אוכל, וגם – נייר טואלט.
 • לאלה מכם שהחליטו לא לקחת מונית או מדריך טיולים עם רכב, והחליטו לנסוע בתחבורה ציבורית, להתעדכן על שעות חזרה והגעה למקום. הגעה בתחבורה ציבורית יכולה להיות זולה יותר, אך לא תמיד משתלמת יותר!
 • רצוי להקדיש לטיול בחומה בערך כ- 3 שעות לפחות.
 • במידה ויש לכם כמה ימים בבייג'ינג, כדאי לשקול את עניין מזג האוויר, לרוב אזור זה של סין מאוד אביך, ולכן אם יש יום של ראות לא טובה, כדאי לשקול לא לצאת לטיול ביום זה.

מבייג'ינג ישנם 3 אתרי חומה שאליהם ניתן להגיע ליום טיול:

חומת בייג'ינג. צילום: דניאל קליין
חומת בייג'ינג. צילום: דניאל קליין
 • חומת באדאלינג: החלק בחומה הקרוב ביותר לבייג'ינג, בערך כשעה נסיעה, החומה המשוחזרת, נחשבת לחלקה המתוייר ביותר של החומה, מכיוון שהוא גם הראשון שנפתח לתיירים.
 • חומת מאו-טיאן-יו: נמצאת כשעה וחצי ועד כשעתיים נסיעה מהעיר. חלק מאוד יפה בחומה, מתוייר אף הוא, לחומה עולים ברכבל, וניתן לרדת במגלשות לאורך ההר – חוויה מומלצת! מתחת לעלייה לחומה נמצא שוק מקומי לאורך הרחוב, כדאי מאוד להתמקח על מחירים, אפשר לקנות קנקני תה במחירים הוגנים (כ- 50 יואן). בהמשך הרחוב, לפני העלייה לחומה, כדאי להרחיק קצת לכת ולעלות במעלה הרחוב, תמצאו שם מקדש יפיפה ואף מערת נטיפים.
 • חומת סה-מא-טאי: כשלוש שעות מהעיר, חלק זה של החומה כמעט ואינו משוחזר, אזור יפה מאוד, יחסית הררי, ניתן לעלות לחומה ברגל – ולעשות מעין טרק עד למעלה, יש להצטייד בהתאם!

כניסה לאתרים (משתנה לאתר ואתר): 150 יואן לאדם כולל כניסה, רכבל, וירידה במגלשות (מאו-טיאן-יו).

אם לא התעייפתם מהטיפוס על החומה, ותרצו להמשיך לעוד אטרקציה מחוץ לעיר – אך לא כל כך רחוקות ממנה, מומלץ לשלב את אחד מהאתרים הבאים:

 • קברי המינג – "דרך הרוחות", קברים של שושלת המינג העתיקה, קרוב יחסית לחומת באדאלינג. באתר קבורים שלושה עשר מתוך ששה עשר הקיסרים של שושלת המינג.
 • ארמון הקיץ – אחד הפארקים היותר יפים שנמצאים מחוץ לבייג'ינג. האתר הוקם בין השנים 1750 – 1764, ומבניו מקיפים אגם רחב, ניתן למצוא במקום מקדשים ומבני מגורים שונים, אשר שימשו את ארבעת קיסרי סין האחרונים של שושלת צ'ינג. מומלץ להקדיש למקום זה כ- 3-4 שעות הסתובבות, ולקחת מדריך שמיעה בכניסה לאתר, ישנו סיפור על כל מקדש בארמון שכדאי ושווה מאוד לשמוע. עונה מומלצת: סוף האביב – תחילת הקיץ.
ארמון הקיץ - צילום : דניאל קליין
ארמון הקיץ – צילום : דניאל קליין
ארמון הקיץ - צילום : דניאל קליין
ארמון הקיץ – צילום : דניאל קליין
ארמון הקיץ באביב. צילום: תום לב
ארמון הקיץ באביב. צילום: תום לב

 

יום שלישי – מרכז סין

כיכר טיאן-אן-מן. צילום: Shutterstock
כיכר טיאן-אן-מן. צילום: Shutterstock

כיכר טיאן-אן-מן המפורסמת, אשר הפכה להיות סוג של אתר עלייה לרגל שכל סיני שחי בסין חייב לבוא לראות לפני שהוא מת, בעיקר בגלל גופתו החנוטה של המנהיג מאו דזה-דונג – ניתן להיכנס לראות את מאו עד השעה 12:00 במאוזיליאום. הכיכר העירונית, אשר שמה הוא "שער השלום השמיימי", הוא גם הפתח אליו נכנסים אל העיר האסורה. ממול לשער הכיכר, אשר על פניו מונפת תמונת ענק של המנהיג הסיני מאו, בנוסף מול השער נמצא מונומנט לזכר גיבורי העם, גובה האנדרטה 38 מטר.

חצו את השער הרחב, והיכנסו אל עבר העיר האסורה

העיר האסורה שימשה את מקום משכנם של קיסרי סין השונים, והיא שימשה במשך כ- 500 שנים כביתו של קיסר סין ובני ביתו, וכן כמרכז פוליטי ופולחני של סין כולה. היא נקראת "אסורה" מכיוון שהקיסרים שגרו בה לא התירו לאיש להיכנס או לצאת ממנה ללא רשות, ואף אחד מ"פשוטי העם" לא היה יכול לבקר בה, עד כבערך 100 שנים.

המבנים המרשימים שנמצאים בתוך העיר האסורה מלמדים על הבנייה האדריכלית הסינית העתיקה, וכן ניתן לראות את ההשפעות על התרבות ממבנים אלה, עד היום. עיר האסורה מוקפת בחומה שגובהה 8 מטרים, ומחוץ לה בתעלת מים.

כיכר טיאן-א-מן. צילום: דניאל קליין
כיכר טיאן-א-מן. צילום: דניאל קליין

כיום מוזיאון הארמון אחראי על שימור ושיקום העיר האסורה, בהחלט כדאי להיכנס פנימה, ולהתרשם מהאומנות, הפסלים, הציורים, כלי הארד ועוד. ניתן לצאת מהארמון לכיוון פארק ג'ינג-שאן (אשר ייחשף לפניכם מיד ביציאה הצפונית של המוזיאון) – היעד הבא שלנו ביום.

פארק ג'ינג-שאן

נקרא גם "גבעת הפחם", הוא פארק אשר משקיף על כל העיר האסורה. הפארק נקרא כך מכיוון שהוא כולו גבעה מלאכותית, אשר נוצרה מהאדמה בעת החפירה של התעלה והאגמים שנמצאים מסביב לעיר האסורה. לגבעה מטרה נוספת, והיא להסיט מדרכן של העיר האסורה את הרוחות ובעצם נועדה להגן על העיר מפני מזג האוויר, והכל בהתאם לעקרונות הפנג-שואי הסינים. בגבעה תמצאו כחמישה פביליונים שונים, לכל אחד שם אחר, והוא מקביל לפביליון בעל שם שונה, הכל במטרה לאזן את הפנג-שואי והרוחות שעל הגבעה. התצפית על העיר האסורה שווה את העליה!

הערה: ליד פארק זה, נמצא פארק ביי-חאי, הפארק נמצא על שטחו של אגם גדול, ובמידה ויש לכם זמן ניתן לשלב (אפשר להגיע במונית מפארק ג'ינג שאן).

כניסה לפארק: 2 יואן לאדם.

במידה ותרצו לשלב שוק באותו היום, כדאי לנסוע לשוק המשי – SILK MARKET, השוק יקר יחסית, אבל ניתן למצוא בו איכות גבוהה מאוד של בגדים ותיקים.

גבעת הפחם - נוף לעיר האסורה. צילום: דניאל קליין
גבעת הפחם – נוף לעיר האסורה. צילום: דניאל קליין
גבעת הפחם. צילום: דניאל קליין
גבעת הפחם. צילום: דניאל קליין

 

יום רביעי – לונג צ'ינג / LONGQING XIA

לונגצ'ינג. צילום: דניאל קליין
לונגצ'ינג. צילום: דניאל קליין

נקרא גם "ערוץ חגיגת הדרקון", נמצא כשעתיים – עד שעתיים וחצי מצפון לבייג'ינג. המקום מושווה לגווילין (אשר נמצאת בדרום בסין), בעיקר בגלל ערוץ הנחל המתפתל שנמצא בין ההרים הגבוהים והירוקים. האתר הינו שמורת טבע, אשר מציעה אטרקציות רבות בפנים, מקדשים, פביליונים, ונופים מקסימים במרחק נסיעה קצר יחסית מבייג'ינג.

בכניסה לאתר נמצא דמוי כפר דייגים, עוברים דרך לוע דרקון, אשר מטפסים מבפנים במדרגות נעות באורך של 400 מטרים בערך, עד שמגיעים אל מעל פני הסכר, שגובהו 50 מטרים. הסכר הנמצא באתר חוסם את ערוץ הנחל ומונע את ההצפה של כל הכפרים בסביבה.

אחרי שטיפסתם במעלה הדרקון, תיקח אתכם סירת תיירים או סירת משוטים לבחירתכם (מעט יותר מעייף למי שרוצה להספיק את כל האטרקציות), אשר תיקח אתכם לסיבוב בשמורת הטבע. אורך השיט הוא כחצי שעה, והוא עוצר בתחנות בדרך. מומלץ מאוד לרדת בכל התחנות אשר מציעות טיולים רגליים קלילים בשמורה, מקדשים מעניינים ותצפיות יפות, ואף לעלות ברכבל, ולטפס אל החלק הגבוה ביותר בשמורה, פביליון "האשליה", תצפית שגובהה כ- 700 מטרים מעל פני האדמה, ובימים בעלי ראות טובה – ניתן לראות את ערוץ הנהר כולו.

לונגצ'ינג. צילום: דניאל קליין
לונגצ'ינג. צילום: דניאל קליין

לא מומלץ: לעשות בנג'י באתר.

מומלץ: לקחת את היום כולו ולהקדישו לאתר, כדאי לצאת מוקדם בשביל לחסוך את פקקי הבוקר מבייג'ינג. אנחנו יצאנו לטיול בשעה 8:30 בבוקר וחזרנו בשעה 17:45. אם תרצו לוותר על המקדשים, הטיולים הרגליים, והרכבל, תוכלו לחזור מוקדם יותר לבייג'ינג.

יש להצטייד בהמון שתייה, ובבגדי הליכה ונעליים נוחים.

במידה ויש לכם כמה ימים בבייג'ינג, כפי שמתואר בכתבה, לא לפספס את היום הזה! שווה ביותר!

כניסה לאתר: 150 יואן לבנאדם כולל נסיעה בסירה. נסיעה ברכבל – תוספת של 50 יואן.

לונגצ'ינג - צילום : דניאל קליין
לונגצ'ינג – צילום : דניאל קליין
לונגצ'ינג - צילום : דניאל קליין
לונגצ'ינג – צילום : דניאל קליין
לונגצ'ינג - צילום : דניאל קליין
לונגצ'ינג – צילום : דניאל קליין

יום חמישי – החוטונגים ושוק העתיקות

שוק הרצפה. צילום מתוך: china.cn
שוק הרצפה. צילום מתוך: china.cn

התחילו את הבוקר שלכם עם נסיעה לשוק העתיקות של בייג'ינג (Panjiayuan Antiques Market), לאלה מכם שמחפשים, או אפילו סתם רוצים לחוות קצת עתיקות סיניות, מומלץ להגיע לשוק זה! אפשר למצוא בשוק זה דברים סינים עתיקים, או סתם דברים ישנים. השוק פתוח בימים שבת וראשון, וכדאי להגיע לשם עם המטרו בשביל להימנע מפקקים – תחנת Panjiayuan.

משם המשיכו לרובע החוטונגים, אשר צמוד לעיר האסורה, הוקמה בסביבות המאה ה- 13, חוויה תרבותית מרתקת זאת, שבה ניתן לראות קצת תרבות מסין העתיקה, כדאי להסתובב גם ברחובות הצדדים, ולא רק ברחוב הראשי אשר מלא בחנויות ומסעדות, ולראות איך הזרם הזה בתרבות עדיין חי, מומלץ להתחיל את טיול החוטונגים מהכניסה המזרחית, מחלק שבו נמצא ה-Floor Market – שוק הריצפה, בכניסה לחוטונגים נמצא שוק אשר אנשים מוכרים ומציעים דברים שהם עושים בעבודת יד, כאשר הכל נמצא על הריצפה.

לקראת שעות אחה"צ/ערב, התקדמו ברגל מהחוטונגים לעבר החוחאי (Houhai), אזור שוקק בילויים, מסעדות, וחנויות, אשר מקיף אגם, ניתן לעשות במקום שייט בסירות.

יום שישי – מקדש השמיים ושוק הפנינים

מקדש השמיים הוא המקדש המפורסם ביותר בייגי'נג, ומומלץ להגיע אליו כבר בשעות הבוקר המוקדמות (למשקמי הקום שבניכם), ולראות את הסינים עושים במדשאות טאי-צ'י ופעילויות נוספות, במהלך היום תראו ברחבי הפארק סינים מבוגרים משחקים בשח-מט, וכמו כן יש הרבה מופעי זמר וריקודים.

האתר הנרחב, מלא במדשאות, עצים, ומבנים דאואיסטים שונים, אשר נבנה במאה ה- 14, ומטרתו העיקרית הייתה לשמש את קיסרי סין למקום תפילה לשמים. לאחר שהקיסרות הסינית הועברה לבייג'ינג, הוקם המקדש לצורך מקום שבו יתפללו הקיסרים הסינים לשמים על מנת לקבל שנה מלאה ביבולים.

האדריכלות הסינית והעיצוב מאוד בולטים באתר זה ויש קשר ישיר בין כל מה שקשור לחיבור בין השמיים לאדמה. בסין, השמיים מתוארים בצורת עיגול, ולכן המבנה העיגולי של המקדש, הצבע הכחול מסמל את השמים.

למקדש ניתן להגיע דרך המטרו, לתחנה בשם : Tiantandongem

משחקים סינים בצהריים, צילום : דניאל קליין
משחקים סינים בצהריים. צילום: דניאל קליין
מקדש השמיים, צילום : דניאל קליין
מקדש השמיים – אדריכלות סינית במיטבה. צילום: דניאל קליין
גגות כחולים במקדש השמיים, צילום : דניאל קליין
גגות כחולים במקדש השמיים. צילום: דניאל קליין
שוק הפנינים. צילום: דניאל קליין
שוק הפנינים. צילום: דניאל קליין

לאחר היציאה מהמקדש (השתדלו לצאת מהכניסה), פנו שמאלה, ומיד לימינכם תראו את שוק הפנינים: Pearl Market. בשוק ניתן למצוא הכל מהכל, מוצרי אלקטרוניקה (כדאי ללכת למינג אשר נמצאת בדוכן מספר 231 בקומה הראשונה), שעונים, צעיפי משי (להתווכח ולהגיע למחירים של 30 יואן לצעיף!), בגדים ותיקים (בקומה השנייה), וגולת הכותר,: פנינים – טבעות, שרשראות, צמידים, הכל מהכל, ובמחירים שווים לכל כיס.

אם תצאו ביציאה הצפונית לשוק ותפנו ימינה, תמצאו את שוק הצעצועים, שוק של 5 קומות, שבו ניתן למצוא סוגים שונים של צעצועים, וגם דברים לבי"ס – תיקים, מחברות, וצבעים.

בערב, כדאי לקנח באזור הסאן-לי-טון (Sun-Li-Tun) שוקק החיים, מלא במסעדות יוקרה, חנויות מותגים (אפל, נייקי, מעצבים שונים ועוד…), פאבים ועוד.

 

מסעדות מומלצות

 • Xi He Ya Ju – מסעדה יפה, קרובה לרייטן פארק, מאכלים סינים שונים ובניהם ברווז פקינג המפורסם. מחיר ממוצע לאדם: 150-200 יואן. כתובת: Ritan East Rd, Chaoyang, Beijing. טלפון: +86 10 8561 7643
 • Blue Frog – סאן לי טון, אוכל אמריקאי, סטייקים, המבורגרים איכותיים. מחיר ממוצא לאדם : 150-250 יואן. כתובת: באתר של  Blue Frog.
 • Tairyo Teppanyaki – רשת מסעדות יפנית, אכול כפי יכולתך כולל שתיה וקינוח. מחיר לאדם: 198 יואן. יש מספר מסעדות. המוכרת נמצאת באזור הסאן-לי-טון. כתובת: Courtyard 19, Sanlitun Road, Building S2-32 Sanlitun Village, Beijing.
 • Jin Ding Xuan – רשת מסעדות סיניות, שמקומיים נוהגים לפקוד בה, אוכל סיני פשוט וזול. כתובת: No.77 Hepinglixi Street, Dongcheng District, Beijing.

Jin Ding Xuan. צילום מתוך: jindingxuan.com.cn Jin Ding Xuan. צילום מתוך: jindingxuan.com.cn