כלב ים מאושר במהלך האכלה, כמה טריקים ויש קהל
כלב ים מאושר במהלך האכלה, כמה טריקים ויש קהל. צילום מתוך: centralparkzoo.com

לאחר מספר רב של שהיות בניו יורק בעיר מנהטן הגעתי לעיר עם חבר שלי, החלטנו שנחפש אטרקציות מיוחדות לבילוי ובתור אוהבי חיות מושבעים ישר שנינו חשבנו על הגן חיות שנמצא בסנטרל פארק. גן החיות בפארק אמנם לא גדול, מרכזי ומוכר מאוד אך הוא מספק חוויה מאוד מהנה, מעניינת וייחודית לקהל האוהב חיות. חוויה מהנה, גם לילדים וגם למבוגרים.

המחיר לחווית Total Experience לאדם מבוגר הוא $18 , לילד $13 ולאזרח ותיק $15.

Total Experience זהו מחיר הכולל בעצם את חווית הקולנוע ב- 4D (תלת מימד + אפקט ריח). אנחנו הסתפקנו בכרטיס כניסה רגיל ללא חווית הקולנוע והמחיר הוא $6 פחות. בנוסף ניתן לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט הרשמי של הגן חיות בהנחה של 10%.

כאשר נכנסים מחכה לכם בריכה עגולה ענקית שיש ובה שלושה כלבי ים מקסימים ומאוד פעלתנים, מומלץ לבדוק באתר מהם שעות ההאכלה של כלבי הים, זהו רגע מרכזי מאוד בגן החיות מכיוון שבזמן ההאכלה עושים לכלבי הים הפעלות רבות וזה פשוט מרתק.

פינגווין קיסרי שוחה באקווריום
פינגווין קיסרי שוחה באקווריום. צילום מתוך: centralparkzoo.com

לאחר מכן אפשר לבחור לאן להמשיך ללכת, אנחנו רצנו ישר למה שהיה נקודת השיא מבחינתנו וזה האקווריום של הפינגווינים! לכל מי שראה את הסרט Happy Feet יודע כמה הפינגווינים הם חיה מדהימה, בתוך האקווריום הקפוא יש זכוכית דרכה רואים את ה"אי" של הפינגווינים הרבים, יש מכל הסוגים והפינגווינים מאוד פעלתנים וקופצים כל הזמן למים. הפינגווינים לא נשארים אדישים לקהל ומגיעים לזכוכית ומשחקים עם האנשים. חוויה אדירה ומאוד מיוחדת.

לאחר הפינגווינים המשכנו להסתובב בגן החיות וראינו את מגוון החיות בו: פנתר שלגים, קופים, פנדה אדומה (זן מיוחד), זוחלים רבים בבריכות טבעיות, ציפורים ועוד חיה מאוד מיוחדת במינה- דב קוטב לבן ענקי.

דב קוטב משתזף לו בשמש
דוב קוטב משתזף לו בשמש. צילום מתוך: centralparkzoo.com

הבריכה של דב הקוטב גדולה מאוד ויש לה תצפיות מכמה נקודות מרכזיות, ניתן לעלות למעלה ולצפות בדב משתזף ומשחק לו בשמש או שניתן לגשת לנקודות תצפית למטה שהן זכוכיות לתוך המים בהן הדוב שוחה. הדב מאוד פעיל וכאשר ביקרנו אותו הוא הגיע לחלון הזכוכית וממש שחה לידנו. מדובר בדב קוטב ענקי עם מבט של דובי קטן שנמצא מרחק של זכוכית ממך, חוויה מדהימה.

מאוד נהנינו מהחוויה, סך הכול היינו בגן החיות למשך שעתיים וחצי ומשם המשכנו לטייל בשדרה החמישית. אנחנו מאוד ממליצים לגוון ולהגיע לגן החיות הקסום הזה ולהתנתק לרגע מהחוויה העירונית של מנהטן.

גן החיות נמצא ברחוב 59 והשדרה החמישית ממש בפינה הדרום-מזרחית של הסנטרל פארק.
באתר הרשמי של הגן החיות קיימים פירוטים של דרכי ההגעה האפשריים: בתוך הקטגוריה Directions.
ניתן להגיע ברכב, אוטובוס, Subway: N, Q, R, E, F, M, 4, 5, 6 וכמובן גם בהליכה.

האתר הרשמי של הגן חיות: www.centralparkzoo.com

פינגווינים שובבים בתוך האקווריום
פינגווינים שובבים בתוך האקווריום. צילום: אולגה דובוב