שבוע המסעדות של ניו יורק (אירוע שלמזלנו מציינים פעמיים בשנה) הוא כבר מזמן מוסד ניו יורקי מבוסס עם קבלות. מדובר בכמעט חודש (כן, המילה "שבוע" נועדה לבלבל את האויב…) מה- 14 בינואר עד ה- 8 בפברואר, בו מיטב מסעדות העיר מציעות ארוחות בנות שלוש מנות במחירים שנוחים לכל כיס. טוב, "מיטב מסעדות העיר" זה כנראה ביטוי קצת גדול על 317 המסעדות המשתתפות, אבל בטוח שכל אחד ימצא תפריט שיקלע לטעמו, והמחיר? $25 לארוחת צהריים ו- $38 לארוחת ערב (ברוב המקרים התפריט זהה, מה שאומר שאולי כדאי לקחת הפסקה יזומה באמצע היום מטופשופ ואורבן…).
מומלץ מאוד לבדוק המלצות/דיס-המלצות באתר Yelp, לבדוק את התפריטים ולהזמין מקומות מראש. אתם לא היחידים ששומעים על הדיל הזה, המסעדות מתמלאות מהר.

לאן כדאי ללכת?

חלק מהמסעדות הכי מפורסמות של השפים הכי נחשבים משתתפות גם הן בשבוע המסעדות, כמו Maze (מבית היוצר של השף המשוגע קלות גורדון ראמזי) Spice Market, Bar Boulud, Morimoto, Nobu ו- Tao-. רע זה כנראה לא יהיה, כמו גם אוכל מקסיקני וגוואקמולי אלוהי ב- Rosa Mexicano (על כל סניפיה ברחבי העיר), סטייק ב- Smith and Wollansky (פילה מיניון מעולה ב- 25 דולר? אני שם!), אוכל צרפתי עשוי לעילא ועילא ב- L'ecole או Les Halles, ואם אתם מתגעגעים לטעמים ים-תיכוניים אתם מוזמנים לסעוד את ליבכם ישראל-סטייל בברבוניה או טאבון, שתי מסעדות מצוינות של שפים ישראלים. פודי'ז מקומיים יודעי דבר גילו בסוד שהמסעדות הכי מומלצות בשבוע המסעדות הקרוב הן Red Rooster (בהארלם), Bar Boulud, Perilla, DBGB ו- Calle Ocho.

אתר: www.nycgo.com/restaurantweek

באתר תוכלו לצפות בתפריטים של המסעדות השונות וכן להזמין מקום למסעדה – מומלץ מאוד להזמין מראש, אחרת לא ישאר לכם מקום.

תהנו בתיאבון!

שבוע המסעדות בניו יורק, רק תבחרו לאן ללכת. צילום: Shutterstock שבוע המסעדות בניו יורק, רק תבחרו לאן ללכת. צילום: Shutterstock