אלו מכם שחובבים או אולי אפילו מכורים לקפה בטח מכירים את השאלה- "איפה יש פה קפה טוב?" שאלה שבוודאי ובוודאי נשאלת כאשר מגיעים למקום חדש. קפה טוב כמו שרובנו יודעים שונה בהגדרתו ובעיקר בטעמו בין אדם לאדם. חלקנו אוהבים אותו עם חלב, בלי חלב, עם מעט או הרבה קצף, על בסיס מים, נטול או רגיל, פושר או רותח, קפה קולומביאני, אפריקאי, ברזילאי ועוד ועוד ועוד. יחד עם כל אלה רווחת גם ההסכמה שמקום המגיש קפה חייב לכבד את עצמו (ואת הקפה) על ידי שמירה על איכות גבוהה של המוצר אותו הוא מגיש, חייב להיות בעל ידע נרחב ומקצועי וגם לדעת לספק חווית שירות וערך מוסף לצרכן.
רבות נכתב על הקפה שמוגש בארה"ב, שבחים ולא מעט ביקורות. אין ספק שלתושבים האמריקאים טעם ייחודי וקפה אליו התרגלו עם השנים. יחד עם זאת ישנם לא מעט מקומות ביבשת האמריקאית בהם ניתן למצוא קפה טוב, אבל באמת טוב. קבלו מספר המלצות ישר מהתפוח הגדול למקומות בהם תוכלו ליהנות מכוס קפה שתפתיע אתכם:

 

MACCHIATO – ESPRESSO BAR

Macchiato Espresso Bar
Macchiato Espresso Bar. צילום: DJN Studios מתוך: macchiatocafe.com

לדעת רבים ומבינים מקיאטו הוא ה-מקום בניו יורק בו תוכלו למצוא את כוס הקפה המושלמת. ולא רק מושלמת על פי הסטנדרטים של עובדי המקום כי גם המושלמת עבורכם. השימוש בחומרי גלם איכותיים והידע המקצועי הנרחב שמשולב באהבה גדולה לקפה מורגשים בכל לגימה. רק תגידו איך אתם אוהבים את הקפה שלכם והם כבר ידעו מה לעשות עם זה. תערובת פולי הקפה הינה ייחודית ומיוצרת עבור המקום, נקראת – MACCHIATO 44 ואם ממש אהבתם תוכלו לרכוש אותה בסניפים. הצלחת המקום מורגשת לאורך כל שעות היום, לא תמצאו את עובדי המקום חסרי מעש ויחד עם זאת תשומת הלב עדיין מצליחה להינתן לכול הזמנה.

מיקום: למקיאטו שני סניפים בעיר – 141 east 44th street, בין שדרת לקסינגטון לשדרה השלישית. הסניף השני נמצא ב- 666 5th avenue, הכניסה לסניף זה היא מרחוב 52.

ליד הקפה: המאפים ובהם קרואסון השקדים המעולה מיוצרים יום יום במקום ומהווים תוספת מושלמת לקפה.

www.macchiatocafe.com

 

STUMPTOWN COFFEE ROSTERS

Stumptown Coffee Roasters
Stumptown Coffee Roasters. צילום מתוך: stumptowncoffee.com

במרכז מנהטן תמצאו את בית הקפה ומרכז הקלייה הזה. האמת שהיה יותר נכון לכנות את המקום כיקב של סוגי הקפה במנהטן. חומר הגלם, כלומר פולי הקפה שמגיעים למקום מכל העולם, אתיופיה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, פנמה, אינדונזיה ואפריקה ממוינים לזנים השונים בדיוק כמו יין. מרלו, קברנה ופטיט סירה נקראים כאן בשמות מיוחדים המבטאים את איכותם וטעמם – בורבון, גיישה, טייפיקה ועוד עשרות אחרים. המבחר הוא עצום מה שמאפשר לקולים המוכשרים של המקום לייצר תערובות קפה מיוחדות וייחודיות. בקיצור- לבוא ולטעום!

מיקום: THE ACE HOTEL, 18 W 29 ST

ליד הקפה: עוד קפה :)

stumptowncoffee.com

 

CAFÉ GRUMPY CHELSEA

Cafe Grumpy Chelsea
Cafe Grumpy Chelsea. צילום: Caroline Bell מתוך: cafegrumpy.com

אומרים שלפעמים כל מה שצריך זה אוירה טובה והכל כבר מרגיש יותר טוב, יותר טעים ויותר מיוחד. הדבר נכון לגבי שכונת צ'לסי המיוחדת בניו יורק ומחלחל גם לבית הקפה הקטן – גראמפי. שלא תבינו לא נכון, בגראמפי יודעים להכין קפה, קפה מצויין, ועושים זאת באהבה גדולה למקצוע אבל כשמוסיפים לזה את אווירת השכונה המעוצבת והידידותית הכל הופך להיות מושלם יותר. מומלץ לשלב את הביקור בבית הקפה לפני או אחרי סיור בסביבה. תוכלו לבחור לשבת בפנים או על אחד הספסלים שברחוב.

מיקום: 224 W 20TH ST, בין השדרה השביעית לשמינית.

ליד הקפה: שיחה ספונטנית עם אחד מתושבי השכונה שרק הכרתם, או אפילו עם אחד מעובדי המקום.

www.cafegrumpy.com