באחת מגיחותי להונג קונג פגשתי חבר טוב שחזר מטיול באוסטרליה והיה חסר מנוח ובעיקר חסר סבלנות לסבב הקניות המסורתי שלי ושל שאר הדיילות בשווקים שקרובים למלון והחליט כי חלה עלינו חובה תיירותית לפקוד מקומות אחרים בעיר.

מבט על העיר מסטנלי מרקט
מבט על העיר בדרך לסטנלי מרקט. צילום: חן ווקס

השכם בבוקר (לא צריך להשתגע, תתפנקו במלון עוד קצת ותתכוונו להיות שם בסביבות 10:00), לקחנו רכבת לתחנת האוטובוסים ומשם אוטובוס של שעה (וקצת) לשוק. להפתעתנו הדרך הייתה לא פחות חוויתית מהשוק עצמו – הדרך מתפתלת במעלי ההרים הסובבים את העיר וניתן לקבל מבט עילי יפהפה על העיר. בדרך עוברים מסלולים של מרוצי סוסים, וילות של מביישות את בוורלי הילס לצד נופי טבע המייחדים את הונג קונג. בירידה לצידו השני של ההר נחשף מפרץ עם חופי רחצה נקיים ונוף על האיים הקטנים שממוקמים מסביב לאי (בקיץ חם מאוד וזו אופציה ללכת לפני או אחרי הסטנלי מרקט – קחו בגד ים ליתר ביטחון!!!). החופים מסודרים מאוד והאוטובוס עוצר בתחנות מול החוף. הסטנלי ביץ' הוא המפורסם ביותר בינהם.

סטנלי מרקט הינו אחד מהשווקים היותר יפים שהייתי בהם בעולם – שוק לא גדול אך מלא באופי ואווירה וממוקם באיזור ציורי על הים. חנויות אמנים קטנות, חנויות פרחים, לצד באסטות מוכרות, הממוקמות בתוך רחובות צרים. אל תתעצלו ותעלו בגרמי המדרגות, יש חנויות מיוחדות שלא נראות במבט ראשון.
השוק ממוקם במקום גבוה ברשימת המקומות התיירותים בהונג קונג אבל חשוב לבוא בזמן הנכון אז נהנים מהליכה רגועה וקניות מיוחדות (בקיץ החוויה יכולה להיות פחות נעימה מכיוון שהשוק מקורה ויש לא מעט תיירים ובהונג קונג חם!) במקביל לשוק ישנה טיילת עם בתי קפה, מסעדות מקסימות וגלידריות קטנות ומעוצבות.

איזור הסטנלי מארקט הוא אזור יוקרתי שמרבית תושביו הם דפלומטים ואנשי עסקים מערביים ומאוד קל להסתדר עם אנגלית..

מתי כדאי להגיע?
כמו כל מקום טוב צריך להשכים קום, ככל שמגיעים יותר מאוחר הסמטאות הצרות מתמלאות באנשים. בקיץ השוטטות הופכת להיות קשה יותר מכיוון שהשוק מקורה.

כיצד מגיעים
אוטובוסים 6, 6A, 6X, או 260 מתחנת האוטובוס המרכזית בסנטרל (Exchange Bus Terminal in Central).
יש אפשרות (פחות נוחה) לקחת MTR לתחנת Chai Wan, לצאת ביציאה C ולתפוס את המיניבוס הירוק 16M. הנהג כבר ישאל אתכם אם אתם רוצים להגיע לסטנלי מרקט.