הונג קונג היא קבוצת איים במזרח אסיה, שמונה מעל ל- 200 איים. השילוב בין מזרח ומערב שמאוד מורגש באי המרכזי שנקרא הונג קונג, מזכיר לפעמיים לחלקנו את ניו יורק (מנהטן), אך הונג קונג היא הרבה יותר מעיר גדולה ומערבית במזרח. במידה ובא לכם לברוח מההמולה של העיר מומלץ לברוח לטיול יום בצפון האי, שם נמצאים הרבה חופים שהנסיעה אליהם אולי מצריכה מאמץ כלשהו, אבל היא לגמרי שווה את זה.

מחכה לכם רצועת חוף מרהיבה בסוף. צילום: דניאל קליין מחכה לכם רצועת חוף מרהיבה בסוף. צילום: יובל סער

באחד מטיולי האחרונים בהונג קונג מצאתי את עצמי פורסת את מגבת המלון על חוף לבן ויפיפיה, אי שם בפנינסולה הצפון מזרחית. לאחר כנסיעה של שעתיים לערך, והליכה במסלול של עליות וירידות במשך עוד 45 דקות, הגעתי לרצועת חוף שבו זה רק המים השקופים ואני.

החוף שבו ביקרתי נקרא Sai Wan והוא חלק מרצועת חופים לא מאוד מתוירת שנקראת Tai Long Wan.

דרכי הגעה

התמצאות בהונג קונג מאתגרת אך אפשרית. צילום: דניאל קליין
התמצאות בהונג קונג מאתגרת אך אפשרית. צילום: יובל סער

החלק המורכב בטיול, היא ההגעה לחוף הבתולי והנקי הזה, לכן חשוב לעקוב אחרי ההוראות!

  • הגעה דרך תחנת הרכבת Choi Hung, קו ירוק. צאו ביציאה C.
  • לאחר היציאה מהתחנה יש ללכת לכיוון תחנת האוטובוס הסמוכה. משם לעלות על מיניבוס בשם 1A, עד התחנה האחרונה שנקראת Sai Kung. הנסיעה עולה 2.5 דולר וחשוב שיהיה כסף קטן כי לנהג אין עודף. הנסיעה אורכת בערך כ- 40 דקות והנוף בדרך מדהים.
  • אחרי הירידה בתחנת האוטובוס, עליכם להגיע לתחנת האוטובוס הממוקמת מחוץ למקדונלד׳ס, מיניבוס מספר 29R. התדירות של האוטובוס מאוד נמוכה. אופציה אחרת היא לקחת מונית, המחיר למונית בערך כ- 90 דולר. הנסיעה מהכפר אורכת עוד 20-30 דקות. הערה: במידה ולקחתם מונית, הכווינו את הנהג להגיע למקום  Sai Kung East Country Park, להתחלת המסלול של הטרק ל- Sai Wan.

שעות קו 29R:
Sai Kung Town
שני-שישי – 09:15, 11:30, 15:30.
שבת – 8:30, 9:15, 11:30, 14:30, 15:30.
ראשון וחגים – 08:00-11:45, 14:00-16:00, כל חצי שעה.
מחיר: 17 דולר.

טיול יום לסאי וואן. צילום: דניאל קליין טיול יום לסאי וואן. צילום: יובל סער

המסלול

בשמורת הטבע יש כמה וכמה מסלולי טיול. הקצר מבניהם מתחיל בנקודה שנקראת Sai Wan Beach, לכיוון החופים. הליכה קצרה של בערך 50 דקות – שעה בקצב איטי, במסלול סלול ונוח, ידידותי לכל המשפחה. בשמורה עצמה ישנם מסלולים נוספים למטיבי לכת, ואפשר ורצוי להמשיך לטייל גם אחרי החוף הזה, לחופים והכפרים הסמוכים. אורך המסלול הכי ארוך הוא כ- 12 ק״מ והוא אורך כ- 3-5 שעות.

חזרה מהטיול

  1. מאותו המסלול שממנו הגענו/סיימנו את המסלול של 12 הק״מ – החיסרון – צריך לחכות שתגיע מונית/אוטובוס.
  2. בחופים יש דוכנים/מסעדות, שבהם המקומיים יציעו לכם לחזור בסירת מירוץ בין האיים הרבים של הונג קונג. זו חוויה אמיתית ובנוסף זה חוסך את כל הדרך חזרה בעלייה לשמורה. עלות הסירה היא כ- 130 דולר לאדם, והשיט חזרה לרציף המרכזי אורך כ- 30-40 דקות.

המלצות כלליות

  • לצאת כמה שיותר מוקדם בבוקר בכדי להנאות מכמה שיותר זמן בחוף או להמשיך את הטיול לחופים אחרים באזור.
  • להביא שתייה קלה וחטיפים לדרך, הנסיעה יכולה להיות מאוד ארוכה.

צילום אינסטגרם: דניאל קליין צילום אינסטגרם: יובל סער

צילום אינסטגרם: דניאל קליין צילום אינסטגרם: יובל סער