אם חשבתם שלחנות בפירנצה זו משימה קלה או זולה – אז חשבו שנית. פירנצה, כפי שנקראת בהרבה מספרי התיירות – הבירה של טוסקנה מזמינה אליה מיליוני תיירים בשנה. זוהי עיר עמוסת תיירים ומעט מאוד מקומות חניה. לא ניתן לחנות ברחובות מרכז העיר שכן החניה שמורה לתושבי העיר עצמה. לכן או שתגיעו לעיר ברכבת או עם רכב. החניה ביום לא אפשרית ברחובות העיר ולכן תצטרכו לשים את הרכב שלכם בחניה. ריכזנו עבורכם את החניונים בתשלום ואת אלו שבחינם בפירנצה וסביבתה הקרובה:


הצג את חניונים בפירנצה במפה גדולה יותר

חניונים בפירנצה

תחנת הרכבת המרכזית – Santa Maria Novella

חניון של הרכבת המרכזית בפירנצה. החניון מאוד מרכזי בעיר אך גם עולה די יקר. פתוח 24 שעות והתשלום עולה 2 אירו לשעה הראשונה והשניה ו- 3 אירו לשעה השלישית והלאה.

פיאצה בקריה – Piazza Beccaria

שטח חניה לא גדול סביב הכיכר ליד השער הישן של בקריה Beccaria. המיקום מעולה אך החניה בתשלום: שעת חניה תעלה 1.5 אירו או שובר יומי שיעלה 18 אירו.

כיכר ליברטה – Piazza Liberta

שטח חניה די גדול אשר ממנו ניתן ללכת ברגל לרוב האטרקציות המרכזיות של פירנצה. החניה בתשלום ועולה 1.5 אירו לשעת חניה או 18 אירו ליום חניה שלם. פתוח 24 שעות.

מתחם חניה Gelsomino

מתחם חניה די גדול, ניתן לקחת אוטובוס קו 11 למרכז העיר. שעת חניה עולה 1 אירו. כל חצי שעה נוספת 0.5 אירו ומקסימום ליום שלם: 15 אירו. פתוח 24 שעות.

חניה חינם בפירנצה!

כיכר מיכאלאנג'לו – Piazzale Michelangelo

מרחב חניה יחסית קטן אך חינם! נמצא בכיכר המפורסמת מיכאלאנג'לו המשקיפה על פירנצה. ניתן ללכת משם למרכז העיר בכ- 30 דקות הליכה או לקחת אוטובוס מספר 13 לתחנת הרכבת המרכזית. מומלץ להגיע לשם מוקדם בבוקר מפני שהחניה מתמלאת מהר.

חניון קואופ – Via Tristano Codignola

חניה חינם במתחם הסופר קו-אופ המפורסם. המתחם נמצא לא רחוק מהכניסה של כביש A1 האוטוסדרדה לפירנצה. מעבר לכביש נמצא ה- Torregalli tram stop ותוכלו תוך 15 דקות להיות במרכז פירנצה.

מרחב חניה ב- Galluzzo

מרחב חניה לא גדול וחינם. מרחק הליכה של 2 דקות מהכיכר של Galluzzo. בכיכר תמצאו תחנת אוטובוס, קווים 36 או 37 יגיעו לפירנצה.

חניון קואופ – Via Liberale da Verona

חניה חינם במתחם הסופר קו-אופ. אחלה מקום לעשות בו קניות וגם להשאיר את הרכב בזמן השיטוט בפירנצה. מרחק הליכה קצר לתחנת Talenti Tram שיביא אתכם למרכז פירנצה.

חוקי החניה משתנים מעת לעת וכן מגרשי החניה, למדו את השלטים מסביבכם ואם אינכם בטוחים – תשאלו יותר מאדם אחד, לעתים תקבלו תשובות סותרות אודות חוקי החניה.

אם הגעתם לחניה בחינם בפירנצה והיא לא רשומה כאן, נשמח אם תרשמו את שם המקום בתגובות.