כל מטייל הפוקד את תאילנד יודע שהוא הולך לעשות מסאז', והרבה. במדינות המערב, לעשות מסאז' יעלה לנו בממוצע 250 ש"ח לשעה לעומת תאילנד שבה אפשר למצוא מכוני ספא המציעים מגוון עיסויים 800 באהט לשעה (כ- 90 ש"ח) או עסקים קטנים לעיסויים שבהם ניתן למצוא מסאז' אפילו בחצי מחיר.

תאילנד ידועה במסאז' התאילנדי המסורתי (Thai Traditional Massage). המסאז' התאילנדי המסורתי שונה ממסאז' שוודי הוליסטי רגיל שבו שוכבים והמטפל גורם לתחושת של הרפיה. המסאז' התאילנדי מכיל תרגילי גמישות וריפיון בדומה ליוגה. כל זה מתבצע באמצעו המטפל. העיסוי התאילנדי מתבסס על עיקרון היין-יאנג כמו ברפואה הסינית. לעתים התחושה במסאז' תאילנדי מסורתי שהגוף "מפורק" בסופו אך מעסים טוענים שהעיסוי גורר לשחרור במערכות השונות בגוף לרבות מערכת הדם, העצבים, השרירים ואף גורם להקלה בלחצים נפשיים, ונדודי שינה.

בביקוריי האחרונים בבנגקוק ביקשרתי בשלושה מקומות טובים ונקיים לעשות בהם מסאז'. כל המקומות מציעים מגוון רחב של טיפולים ובמחירים מאוד נוחים.

לבנה ספא – Lavana Spa

Lavana Spa. מתוך אתר הספא.

כשמגיעים, יושבים בלובי וממתינים למארחת. היא מביאה מגבות להתרעננות כי בדרך כלל חם ולח בחוץ. ממלאים טופס קצר ובו בוחרים שתי נקודות להתמקדות במסאז' ומידת חוזק מועדפת. לאחר שטיפת רגליים בכניסה מגיעים לחדר הטיפולים. רוב חדרי הטיפולים מכילים מקלחון. קיבלתי תחתון חד פעמי ונשכבתי על המיטה. עשיתי מסאז' שמנים הוליסטי, היה מעולה! לאחר הטיפול חזרנו ללובי שם קיבלתי חזרה את הנעליים שלי ומוס פיסטוק לקינוח. הלבנה ספא מעניקים טיפול חינם על כל עשרה טיפולים – נותנים כרטיסיה ומחתימים כל פעם שמגיעים לטיפול. מקום מקסים ברמה גובהה. צריך להזמין מראש. מסאז' שמנים לשעה וחצי עולה כ- 800 בהאט (כ- 90 ש"ח).
שעות פתיחה: כל יום מ- 9:00 בבוקר ועד חצות.
כתובת הספא: No.4 Soi Sukhumvit 12 Sukhumvit Road.
אתר הספא: www.lavanabangkok.com.

ארץ הבריאות – Health Land

מקום גדול מאוד עם מספר סניפים בבנגקוק. המקום נראה מאוד מקצועי וברמה גבוהה. ברוב הסניפים יהיה לובי גדול מאוד עם אזורי המתנה נוחים, כוסות מים קרים עם נגיעות מי ורדים להתרעננות יחכו שם על שולחנות שירות. לאחר שנרשמים בקבלה ותמתינו קצת למסאז' (במקרה ואין מטפל פנוי), יקראו לכם ברמקול כשתורכם יגיע. הרגיש קצת כמו עוד סניף של ארומה. מגיעים לחדר ביניים עם ספסלים על מנת לחלוץ נעליים. המטפל ילווה אתכם לחדר הטיפולים וגם כאן ברוב החדרים יש מקלחונים. הכל מאוד נקי ואין ממה לחשוש. כאן לא שאלו למידת החוזק. גם כאן עשיתי מסאז' שמנים למשך שעתיים שעלה 800 בהאט (כ- 90 ש"ח). המקום גדול יותר ובעל יותר סניפים אך התחושה שקיבלתי היא שלא הגודל קובע…
אתר הספא: www.healthlandspa.com .

שיווא בית העץ – Shewa Spa

Shewa Spa. מתוך אתר הספא.

ליד הקאוסאן, שוכן השיווא בית העץ. בין כל הפאדתאי והרחוב התוסס תוכלו להפתנק במסאז' ברמה גבוהה ובמחירים זולים. בית העץ בנוי מכמה קומות ובכל קומה ישנם חדרי טיפולים שונים. גם כאן לפני כל טיפול ירחצו לכם רגליים וישמרו לכם את הנעליים בארון מיוחד. בוחרים את סוג הטיפול הרצוי מתוך תפריט, יש מחירים מיוחדים לצוותי אוויר. עשיתי שם טיפול פנים, תאי מסאז' ועיסוי שמנים. הכל היה מעולה ומספק. אחרי הטיפול יורדים למטה חזרה ומקבלים תה ירוק להשלמת הטיפול. המקום מציע גם טיפולי מניקור, פדיקור, תספורות, גוונים והחלקה לשיער. באופן יחסי למחיר הזול מקבלים את התמורה הגבוהה ביותר עבור הכסף. חוץ מזה שזה נמצא באזור הקאוסאן ואפשר תמיד על הדרך לעשות שם עוד מסאז'.
שעות פתיחה: כל יום מ- 8:00 בבוקר ועד חצות.
כתובת הספא: 108/2 Rambuttri Road,Banglampu Bangkok
אתר הספא: www.shewaspa.com.

איפה שלא תעשו מסאז', תוודאו שמתייחסים לגוף שלכם בכבוד ושרגישים לצרכים המיוחדים שלו. תהנו!